Strona główna /
Komunikaty / Laryska szkoła zamknięta! Co dalej?
16.09.2022

Laryska szkoła zamknięta! Co dalej?

Laryska szkoła zamknięta, opinia rzeczoznawcy budowlanego wskazuje na zły stan techniczny budynku. Tym samym zagrożone jest bezpieczeństwo przebywających tam uczniów i pracowników placówki.

W związku z powyższym 14 września odbyło się spotkanie Sztabu Kryzysowego w Urzędzie Miasta Mysłowice, podczas którego zapadła decyzja o wyłączeniu budynku szkoły z eksploatacji. Dzieci i pracownicy Zespołu Szkolno Przedszkolnego opuścili placówkę i udali się do Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ulicy Laryskiej 5, skąd opiekunowie mogli zabrać dzieci do domu. Tego samego dnia o godzinie 17:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ulicy Laryskiej 5 odbyło się spotkanie organizacyjne Władz Miasta Mysłowice ze środowiskiem szkoły. Tam zostały przekazane niezbędne informacje związane z dalszą nauką uczniów.

Dodatkowo Urząd Miasta umieścił komunikat dla opiekunów/rodziców uczniów z SP 15 w Mysłowicach.
„Informujemy, że w związku z zamknięciem Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 przy ulicy Laryskiej, uczniowie tamtejszej placówki będą mieli zorganizowane zajęcia w budynku Szkoły Podstawowej nr 15 przy ulicy Piastów Śląskich 8, zajmując jedno z wolnych pięter.
Zaistniała sytuacja w żaden sposób nie zaburzy dotychczasowego funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 15. Wszystkie zajęcia będą prowadzone jak dotychczas, tj. bez jakichkolwiek zmian organizacyjno-godzinowych.
Rodziców i opiekunów, którzy zechcą osobiście spotkać się z Władzami Miasta oraz kierownictwem placówki w celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 19 września o godzinie 16:00 w budynku Szkoły przy ulicy Piastów Śląskich 8.” – czytamy na fanpage miasta Mysłowice.
Ogłoszenie przetargu na budowę nowej placówki zaplanowane jest na październik br.