Strona główna /
Komunikaty / „Korpus Wsparcia Seniorów”
18.07.2022

„Korpus Wsparcia Seniorów”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach w ramach resortowego programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ,,Korpus Wsparcia Seniorów” – edycja 2022 ogłasza nabór uczestników do objęcia wsparciem

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. ,,opieki na odległość”.

Realizacja programu obejmuje swoim zakresem Moduł II, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw.,,opieki na odległość”.

Miasto Mysłowice rozpoczyna jego realizację, która obejmuje przekazanie 100 ,,opasek bezpieczeństwa” mieszkańcom Mysłowic powyżej 65 roku życia, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Osoby zainteresowane uzyskaniem  ,,opaski bezpieczeństwa” zapraszamy do kontaktu telefonicznego z pracownikiem MOPS, tel. 323173613 lub 506760168, pn-pt, w godz. 8.00-14.00, do dnia 31.08.2022r.

Źródło: mops-myslowice.pl