Strona główna /
Komunikaty / Konsultacje społeczne związane z kompleksową przebudową ulic
18.01.2023

Konsultacje społeczne związane z kompleksową przebudową ulic

W poniedziałek (16.01) i wtorek (17.01) w auli II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Mikołowskiej odbyły się konsultacje społeczne związane z kompleksową przebudową ulic Armii Krajowej, Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa, Mickiewicza, Lompy oraz Wojska Polskiego.
Zebrania prowadził Prezydent Wojciech Chmiel, a wspierali go pani Naczelnik Wydziału Inwestycji Monika Zając i przedstawiciel firmy wykonawczej EUROVIA.
Podczas dwóch spotkań, mieszkańcy mieli możliwość złożyć wnioski i propozycje związane z przedmiotową przebudową.
W ramach inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj wykonawca – firma EUROVIA – przygotuje kompleksową dokumentację projektowo-kosztorysową z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na realizację zadania.
Na podstawie przedstawionej mieszkańcom dokumentacji EUROVIA zrealizuje dla Miasta inwestycję, która obejmuje m.in.
przebudowę i rozbudowę dróg,
budowę i przebudowę chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo rowerowych,
budowę i przebudowę zatok postojowych,
budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
– budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej,
– budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego.
Przed wykonawcą i Miastem trudne decyzje. Część mieszkańców wnioskowała, aby Bolesława Prusa stała się ulicą jednokierunkową, inni chcą aby ruch odbywał się w dwóch kierunkach. Przy omawianiu przejazdu ulicą Mickiewicza, mieszkańcy wnosili, aby nie łączyć jej z ulicą Partyzantów i pozostawić barierki zamykające przejazd.
Padały również wnioski związane z budową dodatkowych miejsc parkingowych, budową przyłączy kanalizacji deszczowej do budynków mieszkalnych, przebudową i poszerzeniem skrzyżowań, zbudowania wyniesionych – bezpiecznych przejść dla pieszych, doświetlenia miejsc niebezpiecznych, dodatkowej wymiany sieci instalacji podziemnych.
Do końca tego roku planowane jest zakończenie procesu projektowania. Prace ziemne mają rozpocząć się na początku 2024 roku. W roku 2025 planowane jest zakończenie prac.
Łączny koszt inwestycji to 46 636 452,79 zł z czego 26 600 000,00 zł miasto pozyskało z Programu Rządowego – Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Przed nami wielkie wyzwanie inwestycyjne, które sprawi, że kolejna część Mysłowic stanie się przyjazna mieszkańcom – mówi Prezydent Dariusz Wójtowicz.