Strona główna /
Komunikaty / Komunikat Szpitala nr 2 w Mysłowicach!
21.01.2021

Komunikat Szpitala nr 2 w Mysłowicach!

Dotyczy szczepień przeciw covid-19! System rejestracji jest systemem centralnym, a nasz szpital jest jedynie operatorem realizującym szczepienia. Jesteśmy całkowicie zależni od rozwiązań centralnych i nie mamy wpływu na kolejkę rejestrowaną w ramach systemu MZ na stronie pacjent.gov.pl/szczepienia.

Z przyczyn od nas niezależnych nie prowadzimy w tym tygodniu szczepień, gdyż firma Pfizer nie dostarczyła zakontraktowanej ilości szczepionek do Polski, co spowodowało wstrzymanie dostawy szczepionek przez agencje rezerw materiałowych i w związku z tym w okresie 18-22 styczeń nie otrzymaliśmy zamawianych dawek.

Cały stworzony harmonogram szczepień musiał zostać zmodyfikowany, a cała kolejka została przesunięta.

Planowa kolejna dostawa szczepionek ma pojawić się w naszym szpitalu już 25 stycznia, co pozwoli na ponowne uruchomienie szczepień.
Za niedogodności i utrudnienia serdecznie przepraszamy, ale są one niezależne od naszych działań i zaangażowania personelu medycznego.

W przypadku zwiększenia dostępności do większej puli dawek szczepionki jesteśmy skłonni szczepić docelowo 7 dni w tygodniu do nawet 2,5 tys pacjentów tygodniowo.
Ponadto dzięki otrzymanym testom, które przekazał nam w dniu 21 stycznia Pan Prezydent Wójtowicz w ilości 3 tys. sztuk, jesteśmy w stanie poddać szybkim testom przed szczepieniem każdego pacjenta co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa szczepionych pacjentów.