Strona główna /
Komunikaty / Kolejne pięć ulic do remontu
18.12.2023

Kolejne pięć ulic do remontu

15 grudnia br. podpisano umowę na remont pięciu fragmentów ulic: Sosnowieckiej, Leśnej, Reja, Chopina oraz Obrzeżnej Zachodniej.
Koszt inwestycji to blisko 4 mln zł. Miasto Mysłowice otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości 55,06% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin realizacji przypada na 31 października 2024 r.
Zadanie będzie obejmować:
  • ul. Sosnowiecką w Mysłowicach; odcinek od granicy miasta Mysłowice z Miastem Sosnowiec do połączenia drogi z gminną ulicą Sosnowiecką oraz ul. Obrzeżną Północną; odcinek obejmuje skrzyżowanie o ruchu okrężnym; długość odcinka to 535 mb.
  • ul. Leśną w Mysłowicach; początek remontowanego odcinka przyjęto przy rogatkach linii kolejowej, a długość odcinka to 837 mb.
  • ul. Mikołaja Reja w Mysłowicach; od granicy posesji o numerze 27 z numerem 25 ulicy Mikołaja Reja do końca ulicy, tj. do przejazdu kolejowego; długość odcinka to 342 mb.
  • ul. Fryderyka Chopina; odcinek od przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki, koniec remontowanego fragmentu przypada przed skrzyżowaniem z ulicą Feliksa Nowowiejskiego; długość odcinka to 212 mb.
  • ul. Obrzeżną Zachodnią; odcinek obejmuje łącznicę zjazdową Obrzeżnej Zachodniej z ciągu głównego (od węzła autostradowego w kierunku ronda na ul. Mikołowskiej); długość odcinka to 311 mb.
Ulice: Sosnowiecka, Leśna, Reja oraz Obrzeżna Zachodnia wyremontuje firma DROGOPOL Sp. z o. o. z Katowic, a ul. Chopina firma P.P.U.H. „LIBUD” LIBERDA SPÓŁKA z Czeladzi.