Strona główna /
Komunikaty / Demonstrator Technologii oficjalnie przekazany
12.12.2023

Demonstrator Technologii oficjalnie przekazany

Przy Karola Miarki 28 w Mysłowicach stanął najnowocześniejszy w Polsce budynek modułowy. Mieszkańcy zyskali 29 lokali o bardzo wysokim standardzie. Wszystko za sprawą dyrektora MZGK Małgorzaty Książek - Grelewicz, pracowników MZGK, a także pracowników Urzędu Miasta.
11 grudnia 2023 r. w naszym mieście odbyła się konferencja organizowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przy współpracy z Firmą DMDmodular oraz Miastem Mysłowice, podczas której zaprezentowano informacje o budynku społecznym, wybudowanym w ramach realizacji przedsięwzięcia „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo” (Demonstrator Technologii) oraz systemach wentylacyjnych opracowanych dla mieszkań w ramach przedsięwzięcia „Wentylacja dla szkół i domów” montowanych w sześciu mieszkaniach, znajdujących się w dwóch budynkach administrowanych przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach.
Ponadto, wraz z dyrektorem NCBiR Wojciechem Racięckim oraz z prezes DMDmodular Eweliną Woźniak – Szpakiewicz Prezydent Wójtowicz miał przyjemność uroczyście przeciąć wstęgę, tym samym symbolicznie przekazać nowoczesny budynek mieszkalny w ręce Mysłowiczan. To dla nas wielki dzień!
W szczególności pragnę podziękować pani dyrektor Małgorzacie Książek – Grelewicz, która jest pomysłodawczynią i realizatorem największego projektu mieszkań komunalnych w naszym mieście, wartego ponad 21 mln złotych.” – pisze Prezydent Dariusz Wójtowicz.
W Mysłowicach przy ulicy Karola Miarki stanął najnowocześniejszy budynek modułowy w Polsce. Do końca stycznia zostaną zakwaterowani lokatorzy, a wiosną przyszłego roku zakończone zostaną prace ziemne wokół nieruchomości. Ponad 20 milionów złotych to środki zewnętrzne, pozyskane przez MZGK i Gminę Mysłowice.