Strona główna /
Interwencje / Za kebaba zapłacił przywłaszczoną kartą…
07.09.2023

Za kebaba zapłacił przywłaszczoną kartą…

Policjanci z mysłowickiej patrolówki zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kilkukrotnie płacił za zakupy znalezioną kartą. W chwili zatrzymania konsumował zakupionego w ten sposób kebaba... Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mysłowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z klientów lokalu gastronomicznego w dzielnicy Brzęczkowice prawdopodobnie przywłaszczył sobie znalezioną wcześniej kartę płatniczą i zapłacił nią za zamówiony posiłek. Gdy mundurowi przyjechali do wskazanego lokalu, zastali tam 36-letniego klienta konsumującego kebaba. Szybko potwierdzili wcześniejsze zgłoszenie. Okazało się, że mężczyzna nie tylko za to zamówienie zapłacił znalezioną kartą płatniczą. W sumie posłużył się nią 9 razy, wydając na zakupy w różnych sklepach ponad 200 złotych.

Zgodnie z obowiązującym prawem, zachowanie takie traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Mysłowic usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Źródło: KMP Mysłowice
Fot: wyborcza.pl