Strona główna /
Interwencje / Podsumowanie weekendu Wielkanocnego na mysłowickich drogach
03.04.2024

Podsumowanie weekendu Wielkanocnego na mysłowickich drogach

Wielkanocny czas był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W trakcie minionego długiego weekendu doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów oraz do dziesięciu kolizji. Stróże prawa zatrzymali też kierującego, który spożywał wcześniej alkohol.

Podczas tegorocznej Wielkanocy, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły Policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 77 kierowców, którzy popełnili wykroczenie. Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierujących przekroczył prędkość o 50km/h, zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie długiego Wielkanocnego weekendu doszło do 2 wypadków z udziałem motocyklistów.

Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali kierującego samochodem po użyciu alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Mysłowice