Strona główna /
Interwencje / Nietrzeźwa środa na ulicach Mysłowic
18.08.2023

Nietrzeźwa środa na ulicach Mysłowic

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 16 sierpnia br. prowadzili działania "Trzeźwość". Mundurowi zakończyli jazdę 4 kierujących samochodami, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas porannych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę czterech kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 1 osobę w stanie nietrzeźwości i 3 osoby w stanie po użyciu alkoholu.

O godzinie 05:47 na ulicy Oświęcimskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Fordem 47-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w organizmie wskazał 0,4 promila.

Godzinę później  na ulicy Ziętka do kontroli został zatrzymany kierujący Nissanem 48-letni mieszkaniec Mysłowic, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,7 promila.

Kolejny nieodpowiedzialny 37-letni kierujący został zatrzymany do kontroli o godzinie 8:34 na ulicy Ziętka. Mężczyzna prowadził swojego Dodge’a mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

O godzinie 08:58 na ulicy Ziętka uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący Volvem 48-latek z Mysłowic. Mężczyzna poruszał się swym pojazdem mimo, że miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, ich prawa jazdy zostały zatrzymane przez policjantów.

Źródło: KMP Mysłowice