Sprawna akcja ratunkowa psa na akwenie w Dziećkowicach
04.03.2026Trzech podejrzanych zatrzymanych o znęcanie się nad swoimi rodzinami
18.02.2026Nie udana próba przekupienia mysłowickich policjantów
15.02.202615 wykroczeń i 7 zatrzymań dowodów rejestracyjnych podczas kontroli policjantów mysłowickiej komendy
03.02.2026Poniedziałkowi kierowcy z promilami w wydychanym powietrzu
07.01.2026Podsumowanie działań KMP w Mysłowicach
Miasto walczy z podtopieniami terenów
Mieszkańcy ulic Kołłątaja oraz Kaczej od lat borykają się z wylewaniem Przemszy podczas intensywnych opadów. Przy każdej sytuacji kryzysowej w gotowości postawione są służby miejskie, które reagują działaniami związanymi ze wzmocnieniem tego brzegu i zabezpieczeniem uszkodzonego wału i koryta rzeki.
Ponadto, miasto ponosi ogromne koszty związane z usunięciem szkód zalań i podtopień terenów miejskich.
Po weekendowej nawałnicy miasto po raz kolejny zwróciło się nie tylko do Wód Polskich z prośbą o podjęcie działań, ale również do Wojewody Śląskiego, by ten w sprawie interweniował.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach przystąpili w poniedziałek do działań związanych ze tymczasowym wzmocnieniem brzegu Przemszy i zabezpieczenia uszkodzonego wału. Pozwoliło to na wypompowanie podchodzącej do budynków i garaży wodę.



