Strona główna /
Inne / Termomodernizacja Mysłowickiego Ośrodka Kultury
07.05.2024

Termomodernizacja Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Termomodernizacja Mysłowickiego Ośrodka Kultury to inwestycja, na którą czekały nie tylko osoby najbliżej związane z placówką, ale także wszyscy mieszkańcy.

Termomodernizacja Mysłowickiego Ośrodka Kultury przeciągała się. Powodów zerwania umowy z wykonawcą było przynajmniej kilkanaście, w tym m.in. brak dotrzymywania terminów, problemy z komunikacją z nadzorcą inwestycji, czyli mówiąc krótko –  zwykła „fuszerka”. Później przystąpiono do inwentaryzacji dotychczasowych prac, tak jak to było w przypadku przebudowy linii tramwajowej nr 14 w mieście.

Prace zostały dokończone przez firmę Elbud z Bytomia. To jednak nie koniec dobrych informacji. Budynek nie tylko zyskał nową elewację od strony ul. Strumieńskiego. Mysłowicki Ośrodek Kultury w Mysłowicach znalazł dodatkowe pieniądze na remont wnętrz, stąd wyremontowane zostały m.in. sale zajęciowe i pracowanie. W trakcie prowadzonych prac konieczne było poprawienie schodów, co dodatkowo wydłużyło remont. Teraz mieszkańcy, pracownicy MOK’u i Miejskiej Biblioteki Publicznej mogą cieszyć się pięknym i nowoczesnym budynkiem.