Strona główna /
Inne / Projekt zagospodarowania Trójkąta Trzech Cesarzy i Przewiązki
27.02.2024

Projekt zagospodarowania Trójkąta Trzech Cesarzy i Przewiązki

Wczoraj w Urban Lab Mysłowice odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim był projekt zagospodarowania Trójkąta Trzech Cesarzy i Przewiązki.
Przywrócić blask terenom Trójkąta Trzech Cesarzy i zagospodarować rejon Przewiązki na muzeum miejskie, to główne tematy poniedziałkowego spotkania.
Mieszkańcy i miłośnicy Mysłowic spotkali się w poniedziałek z twórcami naszej koncepcji funkcjonalno-przestrzennej z warszawskiego JAZ+Architekci, którzy 26 lutego przedstawili efekty kilkumiesięcznych prac – konkretne i realne do wykonania formy zagospodarowania tego terenu.
Przedstawiony materiał to kontynuacja prac po rewitalizacji terenów Promenady. Kiedyś tę trasę tygodniowo pokonywało od 3 do 8 tysięcy turystów. O tym, jak ponownie wydobyć drzemiący w Trójkącie Trzech Cesarzy i drodze od Przewiązki potencjał, rozmawiali uczestnicy spotkania, na które zaproszono także przedstawicieli miast sąsiednich, stowarzyszeń i lokalnych entuzjastów.
W opowieściach najstarszych mieszkańców Mysłowic, to właśnie nad Przemszą, w otoczeniu przyrody, odpoczywały i spacerowały całe rodziny. I tak jak dawniej, przygotowujący prezentowaną koncepcję architekci, stawiają właśnie na rekreacyjne walory tego miejsca.
Odtworzenie historycznej ścieżki od Przewiązki do Trójkąta Trzech Cesarzy, ale także unikalna w skali regionu przystań do spływu galarami czy kajakami, strefa piknikowa, hub gier, naturalny plac zabaw, ścieżka historyczna, a przede wszystkim kładki umożliwiające przejście na drugą stronę rzeki – to tylko część z wielu propozycji warszawskiej pracowni.
Ważne jest to, że przedstawione koncepcje współgrają z planowaną już wzdłuż Przemszy trasą velostrady zaplanowanej przez GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
To wszystko Prezydent Wójtowicz chce zrealizować w kolejnej kadencji samorządu, z nowo wybraną Rada Miasta, która zechce realizować marzenia mieszkańców.