Strona główna /
Inne / ODWOŁANE! Koncert w klimacie zespołu Metallica
14.05.2024

ODWOŁANE! Koncert w klimacie zespołu Metallica

Czwartki motocyklowe w Muzycznej Tawernie w Parku Słupna znane są z dobrych koncertów. Wspólnie z MGM Club i Bandidos MC Poland przygotowano dla Was kolejną niespodziankę. Naj scenie wystąpi Rusty Head, czyli ex Alcoholica z utworami własnymi i coverami zespołu Metallica.
Wstęp wolny, ale zabierzcie gotówkę. Na znak docenienia pracy organizatorów wrzućcie coś do puszki, która znajdzie Was sama na terenie imprezy.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00, a koncert o 18:00.
Zespół powstał w 2004 roku jako Alcoholica – tribute band Metallici. W skład śląskiej formacji wchodzą: Wojciech „Sasim” Sasimowski (wokal, gitara), Marcin „Kęda” Kędzierski (gitara), Michał „Misiek” Flak (bas) i Michał „Misqot” Skotniczny (perkusja). Nazwa zespołu nawiązuje do przydomku Metallici, który grupa zyskała w pierwszych latach swojej działalności.
Autorska płyta Alcoholiki „Sub Zero” ukazała się w 2017 roku, a pochodzące z albumu utwory „The Last of Us”, „Beer’em all” oraz „How far is far enough” znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów TurboTop – Antyradia.
W roku 2023 wydali płytę F. E. A. R. , która okazała się ogromnym sukcesem i grana jest w najlepszych stacja radiowych.
Jak mówią: „granie muzyki zespołu Metallica to zaszczyt i powód do dumy”.
Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie fanom własnej twórczości, którą już wcześniej wyrywkowo prezentowali na swoich koncertach. Zmiana nazwy po 20 latach nie jest przypadkiem – zespół planuje wydanie 3 płyty z autorską muzyką, ale nie będzie też zapominał o graniu muzyki zespołu Metallica.
Ich koncerty zapadają na długo w pamięci, a wydobywanych przez nich dźwięków nie powstydziłby się nawet sam zespół Metallica.
Od 2004 zespół zagrał blisko 600 koncertów w Polsce – także w Czechach i Niemczech.