Strona główna /
Inne / Konferencja prasowa – Dzień Dziecka w Buczy
12.06.2024

Konferencja prasowa – Dzień Dziecka w Buczy

11 czerwca 2024 r. w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności w Katowicach odbyła się konferencja prasowa, dotycząca organizacji akcji w ukraińskiej Buczy z okazji Dnia Dziecka, Światowego Dnia Uchodźcy, Dnia żałoby i uczczenia pamięci ofiar wojny na Ukrainie oraz Dnia Trójcy Świętej.
W konferencji udział wzięli: Małgorzata Moryń- Trzęsimiech, Naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta Katowice, Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic, Monika Szpoczek – dyrektor MOPS w Świętochłowicach oraz Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomocy humanitarnej dla dzieci z Buczy.
Wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce — chcąc podarować choć odrobinę uśmiechu na twarzach dzieci, dla których echa tragedii zapisały w ich głowach traumę na długie lata — wyruszają do Buczy z garem zupy i prezentami.
Jeśli chcecie wesprzeć akcję, to zachęcamy do przekazania rzeczy (zabawki, misie, lalki, artykuły plastyczne, kolorowanki, słodycze) do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach (hala Bończyk) do 18 czerwca 2024 r., do godz. 11:00.
Dla nas – jedna mała zabawka, dla dziecka dotkniętego wojną- chwila normalności, ciepło na sercu i uśmiech na twarzy.
Więcej o zbiórce -> TUTAJ.