Złota Milena Pyka!

12 lutego 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W dniach 9 - 11 lutego w Toruniu odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w kategoriach wiekowych U18 i U 20. W zawodach w biegu na 3000 metrów udział wzięła Myslowiczanka Milena Pyka, uczennica I LO, zdobywając w pięknym stylu złoty medal!

Mat. przyg. Dariusz Wójtowicz, foto: nadesłane

Należy wspomnieć, że był to debiut Mileny w biegu na 3000 metrów w tak ważnej imprezie, dlatego złoty medal i tytuł Halowej Mistrzyni Polski to ogromny sukces. Dystans, który miała do pokonania przebiegła w czasie 10.00.02.

Milena również znakomicie zaprezentowała się 27 stycznia tego roku, gdy podczas Halowych Mistrzostw Śląska w biegu na 2000 metrów zdobyła złoty medal.

Myslowiczanka od 28 stycznia do 8 lutego przebywała na zgrupowaniu szkoleniowym Kadry Narodowej w Spale, gdzie pod czujnym okiem trenerów szlifowała formę na mistrzostwa.

Zawodniczce oraz doświadczonemu trenerowi Wiesławowi Paszcie serdecznie gratulujemy i liczymy, że władze miejskie oraz radni dostrzegą w końcu sportowców z Mysłowic, którzy rozsławiają swoją Małą Ojczyznę na arenach całej Polski.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice