Zielony Zakątek w Mysłowicach otwiera II oddział !

10 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Rezydencja Seniora Zielony Zakątek w Mysłowicach jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Śląsku jak i w kraju. W czwartek 11 października nastąpi uroczyste otwarcie drugiego oddziału, który zaoferuje nowe udogodnienia wznoszące poziom opieki nad seniorami na jeszcze wyższy poziom. Wśród nich można wymienić m.in. salę rehabilitacyjną wyposażoną w UGUL, stójki sara steady, sprzęt do fizykoterapii oraz przede wszystkim komfortowe pokoje zaprojektowane w każdym detalu z myślą o potrzebach pacjentów w podeszłym wieku.

Rezydencja Seniora Zielony Zakątek, położona w zacisznej dzielnicy Mysłowic, oddalona jest zaledwie o 15 kilometrów od Katowic czy Tychów. Taka lokalizacja przyczyniła się do dużej popularności ośrodka, do którego w krótkim czasie ustawiła się kolejka chętnych. – W połowie tego roku mieliśmy nawet 30-40 osób oczekujących, dlatego otwarcie drugiego oddziału było dla nas priorytetem – mówi Grzegorz Derejczyk, dyrektor Zielonego Zakątka – Jednak nie chcieliśmy „tylko otworzyć” nowy oddział – naszym celem było stworzenie miejsca, w którym nasi podopieczni poczują się lepiej niż w domu.

Jak to wygląda w praktyce? Każdy z seniorów ma do dyspozycji pokój jedno lub dwuosobowy wyposażony w 4 segmentowe łóżka sterowane pilotem, 42 calowy telewizor, pełne wyposażenie meblowe czy też wreszcie własną łazienkę ze stójką sara steady do asystowania przy myciu osób starszych. – Na podstawie naszych doświadczeń oraz rozmów z podopiecznymi i ich rodzinami zbudowaliśmy autorski „parasol ochronny”, który ma zamienić jesień życia w wiosnę każdego dnia – dodaje dyrektor Derejczyk.

Dlatego też oprócz komfortowo wyposażonych pokoi mieszkańcy Zielonego Zakątka otrzymują unikalne świadczenia w kluczowych dla nich aspektach życia:

- mieszkania (oprócz wymienionych wcześniej udogodnień – II oddział Zielonego Zakątka posiada również dwa pokoje o podwyższonym standardzie)
-  wyżywienia (szef kuchni oraz dietetycy dobierają posiłki dopasowane do potrzeb seniorów)
-  aktywności fizycznej (sala rehabilitacyjna wyposażona w UGUL, laser, pole magnetyczne, ultradźwięki, pola magnetyczne, rotor, rowerek etc.)
-  relacji międzyludzkich (praktyki religijne, wycieczki, warsztaty etc.)

Uroczyste otwarcie II oddziału Rezydencji Seniora Zielony Zakątek nastąpi w czwartek 11 października o godzinie 11:00. Dzięki temu ośrodek będzie mógł przyjąć nawet 120 pensjonariuszy. W wydarzeniu tym wezmą udział władze miasta, poseł, lekarze, personel medyczny oraz przede wszystkim podopieczni oraz ich rodziny.

Więcej info tutaj

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice