Zielone Mysłowice!

09 czerwca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

5 czerwca z okazji Światowego Dnia Środowiska Urząd Miasta Mysłowice ruszył z mysłowicką akcją edukacyjną dot. ochrony środowiska pn.: Zielone Mysłowice. W ramach kampanii cyklicznie udostępniane będą krótkie materiały dot. różnych aspektów ochrony środowiska.

Chcemy uświadomić mieszkańcom, że ich zaangażowanie w ochronę otaczającej przyrody i prawidłowe zachowanie mają znaczenie i mają istotny wpływ na przywrócenie równowagi ekologicznej.

Pierwszy z tematów wskazuje na korzyści płynące z istnienia drzew. Planowane jest organizowanie różnych akcji społecznych. Dla najmłodszych przygotowano tematyczną kolorowankę.

Nawiązując do 660 lecia Mysłowic zorganizowano challange - sadzimy 660 drzew w Mysłowicach na 660 lecie miasta. Nominowane osoby powinny w ciągu 7 dni posadzić drzewo i wskazać kolejne osoby, które wezmą udział w zabawie.

Akcję rozpoczął Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który posadził dąb i nominował Wice Marszałek Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką, Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika oraz  Posła na Sejm Wojciecha Króla.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice