„Zielona” Konferencja - nic o nas, bez nas!

26 czerwca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Sala Lustrzana na Zamku w Pszczynie stała się miejscem konferencji zorganizowanej pod nazwą THINK ECO! FORUM, w której uczestniczył Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz

„Czyste powietrze, czysta Polska - mapa drogowa polskiej energetyki” to hasło przewodnie wczorajszego spotkania.

Kierunki działań na najbliższe lata w dziedzinie pozyskiwania zielonej energii przedstawili Tomasz Zjawiony - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Grzegorz Tobiszowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Energii w latach 2015-2019 i jednocześnie obecny Posel do Parlamentu Europejskiego.

- Pragnę podziękować gospodarzom spotkania za zaproszenie na dzisiejszą konferencję i wskazanie Mysłowic jako poważnego partnera w procesie inwestycyjnym. Wizja rozwoju naszego miasta z tak poważnymi partnerami jak Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna czy Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach to niemal gwarancja sukcesu - powiedział nam Prezydent Wójtowicz.

W Pszczynie przebywają dzisiaj prezydenci, burmistrzowie, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu Województwa Śląskiego oraz rządu.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice