Zasady bezpieczeństwa przedłużone do 18 kwietnia!

07 kwietnia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń, pozostają bez zmian do 18 kwietnia.

"Obserwowane ostatnio wyniki dotyczące nowych zakażeń, które dają pewną nadzieję są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Cały czas mamy złą sytuację w szpitalach" - mówi Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia zapowiada, że decyzje ws. obostrzeń po 18 kwietnia zapadną w przyszłym tygodniu.

Poniżej przedstawiamy wypowiedzi Ministra Zdrowia z dzisiejszej konferencji:

"Priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń będą dotyczyć powrotów do przedszkoli i powroty do klas I-III. Podzielam pogląd ministra Dariusza Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola wrócą do nauczania w trybie zwykłym, a klasy I-III – co najmniej w trybie hybrydowym."

"W pierwszej kolejności myślimy o przywracaniu edukacji. Do majówki jest jeszcze trochę czasu, ponad trzy tygodnie. W przyszłym tygodniu, gdy będziemy obserwowali sytuację w szpitalach oraz jakie są konsekwencje okresu świątecznego, będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji. Zbyt wcześnie oczekiwać, że majówka będzie spędzana tak, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu czy wcześniej. Trzeba się liczyć, ze będą obecne obostrzenia."

"W zależności od sytuacji doświadczenie nasze pandemiczne pokazuje, że nie kierujemy się zawsze tymi samymi kryteriami. Na początku pandemii czy w kolejnych okresach kierowaliśmy się nową liczbą zakażeń, to np. w momencie bardzo dynamicznego wzrostu zachorowań kierowaliśmy się samą dynamiką zachorowań. Teraz kiedy jesteśmy w sytuacji, że apogeum mamy już za sobą najważniejszym kryterium staje się kwestia infrastruktury szpitalnej. Trudno powiedzieć dziś jakie będą kryteria uwolnienia części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim."

Źródło: www.rp.pl, www.wiadomosci.onet.pl

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice