Zakończy się dojna zmiana w Mysłowicach?!

02 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Powoli rozumiemy dlaczego podczas kampanii wyborczej agresywne ataki personalne na obecnego Prezydenta Wójtowicza najczęściej wychodziły ze środowiska związanego z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach i gazetą Co Tydzień z Jaworzna.

Strach przed naruszeniem wieloletnich układów towarzysko biznesowych nakręcał polityczną spiralę nienawiści. Na szczęście mieszkańcy nie dali się nabrać na kłamliwe teksty dyspozycyjnej redaktorki i jej mocodawców.

MPWiK - dojone na potęgę!

Spoglądając w pierwsze z brzegu umowy widać, że publiczna kasa płynęła szerokim strumieniem do różnych zewnętrznych podmiotów, trudniących się m.in. szeroko pojętą restrukturyzacją, opieką prawną, szkoleniami, reklamami czy nawet obsługą Facebooka!!!

MPWiK „wspierały” firmy, które w zakresie obowiązków miały m.in. szkolenia z zarządzania komunikacją na portalu Facebook, bieżącą obsługą na tym portalu, przygotowaniem bliżej nieokreślonych publikacji dot. MPWiK, za co miesięcznie tylko jeden z podmiotów otrzymywał około 8 tysięcy złotych!

Kolejna firma prowadziła opiekę informatyczną za... około 7,5 tysiąca złotych miesięcznie. W MPWiK oczywiście jest zatrudniona osoba na umowę cywilno prawną, odpowiedzialna za obsługę informatyczną. To jednak nie przeszkadzało zleceniom na zewnątrz.

Kancelaria odpowiedzialna prawdopodobnie za doradztwo restrukturyzacyjne bierze co miesiąc ponad 11 tysięcy złotych. To również niezła kasa od stojącej na granicy plajty firmy wodociągowej.

Kolejnym zewnętrznym podmiotem, którego usługi budzą wątpliwości, jest firma trudniąca się w usługach HR czyli „niezbędny” doradca za... 10 tysięcy złotych miesięcznie plus podatek VAT! Tu wartość umowy opiewa na kwotę 215 tysięcy złotych plus VAT.

To tylko szczyt góry lodowej, która topi się pod ciężarem „niezbędnych” wydatków. Niebawem mieszkańcy zapłacą za te wszystkie rzeczy w nowej taryfie za wodę i ścieki. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że za metr sześcienny wody i ścieków mysłowiczanie zapłacą ponad 21 złotych!

Kompleksowa kontrola działań finansowych i organizacyjnych w MPWiK idzie pełną parą. Mówi się, że niebawem „polecą kolejne głowy” z kierowniczych stanowisk.

Prezydent Dariusz Wójtowicz już zapowiedział, że w poniedziałek odwiedzi dział księgowy i finansowy w MPWiK, ma też spotkać się z nowym prezesem.

Niebawem odbędą się spotkania z beneficjentami zewnętrznych umów, aby wyjaśnili i udokumentowali swoje działania prowadzone na rzecz MPWiK. O budzących niepokój wydatkach zostaną poinformowani radni miejscy, Regionalna Izba Obrachunkowa, wydzial prawny Wojewody Śląskiego oraz odpowiednie Organy Państwa.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice