Zabezpieczają teren na Brzezince!

03 września 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Trwają prace zabezpieczające teren składowiska odpadów niebezpiecznych w Brzezince od strony terenów przemysłowych byłego Polam Elpor. Stawiane jest nowe ogrodzenie i zakładany monitoring wizyjny. Miasto przygotowuje się bowiem do ogromnego przedsięwzięcia wywozu około 8 tyś. ton trucizn zalegających w dzielnicy Brzezinka.

Pozwolenie na składowanie zostało wydane za prezydentury Edwarda Lasoka, gdy naczelnikiem Wydziału Ochrony Srodowiska UM był Andrzej Holecki, obecny wice szef WIOŚ. Wstępny koszt utylizacji i wywozu śmiercionośnych substancji to ponad 120 milionów złotych! Miasto nadal czeka na finansową pomoc Rządu i instytucji państwowych.

- Z raportów służb mundurowych wynika, że istnieje realne zagrożenie przedostania się niepożądanych osób na teren składowiska. Boimy się podpalenia. Dlatego podjąłem decyzję o niezwłocznym dodatkowym zabezpieczeniu terenu, budując wyższe ogrodzenie i montując kamery - informuje Prezydent Dariusz Wójtowicz.

TUTAJ prezentujemy film, ukazujący skalę zagrożenia, jakie ściągnęły na mieszkańców poprzednie władze miasta, wydając zgodę na przywóz odpadów do Mysłowic. 

 

 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice