Z rudery stał się małym pałacykiem

17 lutego 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Budynek po sanepidzie w Mysłowicach wygląda jak nowy. Remont dobiega końca

Jedna z dwóch wizytówek Parku Zamkowego to budynek od strony ulicy Bytomskiej. Niszczejący budynek widać było z daleka i raczej nie zachęcał, żeby się do niego zbliżać i zdecydowanie nie sprawiał dobrego wrażenia. Był zniszczony i opustoszały. Na szczęście udało się go uratować. Obecnie biało-szary budynek wygląda na skończony. Są nowe wielkie okna, parapety, drzwi. Pracownicy wymienili także dach, który jest teraz z czerwonej cegły. Przód budynku jest oświetlony, więc będzie pięknie wyglądał wieczorami.

Budynek był remontowany z myślą o tym, by powstała tu siedziba Klubu Inicjatyw Lokalnych. W trakcie remontu próbowano jednak znaleźć sposób, by w tym miejscu mógł działać Urząd Stanu Cywilnego. Niestety pomimo wielu starań nie udało się tego dokonać i urzędnicy wrócili do pierwotnego planu zgodnego z przeznaczeniem obiektu, czyli Klubu Inicjatyw Lokalnych.

Remont i przebudowa obiektu kosztowała 1 mln 483 tys. 424,52 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 781 tys. 467,85 zł. Za prace remontowe odpowiada zakład remontowo-usługowy Andrzej Łukowicz.

Źródło: myslowice.naszemiasto.pl

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice