Tysiące ton odpadów niebezpiecznych - szokujące zdjęcia z drona!

22 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Jak już pisaliśmy, w ubiegłym roku w dzielnicy Brzezinka powstało składowisko odpadów niebezpiecznych. Pozytywną decyzję wydał Urząd Miasta Mysłowice w lipcu 2018 roku. Naczelnik Wydziału Ochrony Środowska odszedł z pracy na własną prośbę. Decyzja urzędników i władz miejskich sprowadziła na miasto ogromne kłopoty. Podpalenie takiego składowiska grozi niewyobrażalną w skutkach katastrofą ekologiczną.

Film z drona dostępny jest TUTAJ!

Nowy Prezydent Dariusz Wójtowicz widząc ogrom zgromadzonych substancji niebezpiecznych, wydał decyzję o ich niezwłocznym usunięciu z terenu Mysłowic i zorganizował kilka spotkań z podległymi służbami. Sprawą zajmuje się WIOŚ, ale efektów ich działań nie widać. Wcześniej mieszkańcy złożyli zawiadomienie do prokuratury.

Odpady były tylko dowożone. Z ich wywozem od samego początku jest ogromny problem. Negocjacje prowadzone przez Prezydenta z prezesem firmy składującej odpady, na obecną chwilę, nie przyniosły zamierzonych efektów.

To kolejne kukułcze jajo podrzucone nowemu Prezydentowi!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice