Wspólnie posprzątamy Mysłowice!

05 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W poniedziałek odbyło się drugie spotkanie związane z rozpoczęciem intensywnych prac porządkowych na terenie Mysłowic oraz poprawy estetyki na gminnych terenach.

Jak już wcześniej wpominaliśmy, inicjatorem działań jest Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który jeszcze podczas kampanii wyborczej zapowiedział, że nasze miasto zostanie oczyszczone z dzikich wysypisk, pielęgnacją objęte zostaną najbardziej zapuszczone tereny zielone, a na chodnikach przybędzie koszy na śmieci.

 
Według wstępnych ustaleń, pierwsze prace porządkowe rozpoczną się w okolicach kąpieliska Hubertus, kąpieliska Wesoła Fala oraz na miejskich terenach w okolicach ulic Plac Mieroszewskich, Stawowa, Bytomska, Górnicza i Robotnicza.

Koordynatorem wyznaczonym przez Prezydenta jest prezes ZOMM Marcin Podsiadło, a merytoryczne wspiera go dyrektor PUP Bożena Bartnicka.

W poprawę estetyki i porządku na mysłowickich terenach zielonych i podwórkach włączone zostały miejskie jednostki organizacyjne: Zakład Oczyszczania Miasta, Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowy Urząd Pracy, Areszt Śledczy oraz Wydział Infrastruktury Miejskiej.

W pracach porządkowych mogą uczestniczyć osoby posiadające zadłużenie czynszowe.

O szczegółach akcji prowadzonej pod hasłem „Wspólnie Posprzątamy Mysłowice” będziemy informowali na bieżąco.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice