Władze Mysłowic odwiedzają strajkujących oświatowców!

12 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Od środy Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz odwiedza mysłowickie placówki oświatowe, aby wesprzeć strajkujących pracowników naszych szkół i przedszkoli.

Tym samym potwierdził, że nauczyciele, administracja i pracownicy obsługi nadal mogą liczyć na przychylność nowych władz miasta.

Wcześniej włodarz miasta pozwolił podległym mu urzędnikom przychodzić z dziećmi do pracy.

- W tym tygodniu odwiedziłem kilka mysłowickich szkół i przedszkoli, aby porozmawiać ze strajkującymi pracownikami o ich problemach. Wiadomą sprawą jest, że nie jestem w stanie odwiedzić wszystkich placówek oświatowych, bo obowiązków mam sporo. Chcę jednak, aby nasze nauczycielki i nauczyciele mieli pewność, że nadal mogą na mnie liczyć. Podczas rozmów rozwiałem rozsiewane w środowisku plotki, że wobec strajkujących będą wyciągane konsekwencje zawodowe. Byłem, jestem i będę solidarny z mysłowicką oświatą, nawet w najtrudniejszych chwilach - podsumował Dariusz Wójtowicz.

Zastępca Prezydenta Mysłowic odpowiedzialny za oświatę pan Wojciech Chmiel również odwiedza podległe mu merytorycznie placówki. Rozmawia z nauczycielami, podnosi ich na duchu i dementuje nieprawdziwe informacje krążące w środowisku.

W środę na swoim profilu Facebook Prezydent Wójtowicz napisał: „Wspieram Was w tych trudnych chwilach i pamiętajcie, że macie prezydenta, na którego możecie liczyć”.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice