WIRUS NIENAWIŚCI !!!

26 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Przeglądając jaworznicki Co Tydzień trzeba zadać sobie pytanie - co musiałoby się wydarzyć, jaka tragedia przytrafić mieszkańcom miasta, żeby redaktor Grażyna Haska przestała pluć jadem. Koronawirus przybiera na sile. W naszym mieście mamy już trzy przypadki zakażenia. Ludzie boją się o swoje zdrowie i życie. Mimo to, mieszkańcy wspierają się wzajemnie. Wolontariusze dostarczają posiłki starszym i samotnym. Grupa kobiet szyje maseczki dla szpitali. Personel medyczny dwoi się i na troi na pierwszej linii walki z chorobą. W końcu władze miasta mierzą się z zadaniami bez precedensu.

A co robi lokalny tygodnik Co Tydzień? Grażyna Haska nadal jątrzy. Obrażanie prezydenta Wójtowicza i szkalowanie jego dobrego imienia stało się jej głównym celem.

➡ Wójtowicz jest zły, bo w internecie przekazuje mieszkańcom aktualną sytuację epidemiologiczną. Wójtowicz jest zły, bo informuje o zakupie respiratorów dla szpitala, i wcale nie podpisuje się pod tym sukcesem. Mówi wprost: sprzęt zakupiliśmy wspólnie jako miasto, z pieniędzy podatników.

➡ Haska ciągle skłóca radnych z prezydentem. Twierdzi, że to radni dbają o przedsiębiorców, że to radni ratują oświatę, że to poseł Król wstrzymał eksmisje. Prawda jest taka, że prezydent tuż po ogłoszeniu stanu epidemicznego spotkał się z radnymi, by przedstawić im plan działań Sztabu Kryzysowego i wysłuchać ich zdania. Prawda jest taka, że to w Mysłowicach jako jednym z pierwszych miast w regionie zamykano placówki kultury i sportu, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

➡ Haska pisze, że prezydent nie ogłosił zrębów pakietu antykryzysowego, a ten pakiet - wprowadzony przez prezydenta Wójtowicza, działa już od tygodnia. Każdy przedsiębiorca może liczyć na indywidualną pomoc ze strony miasta. Poseł Król wysłał pismo ws eksmisji 17 marca, a eksmisje zostały wstrzymane w dniu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, czyli 14 marca. Każdy zarzut redaktor Haskiej jest manipulacyjnym gniotem, który kupuje jedynie grupa zagorzałych przeciwników obecnej władzy. Na usta ciśnie się pytanie - dlaczego redaktor Haska zachowuje się tak niemoralnie, dlaczego wykorzystuje nawet taką tragedię, by szkalować prezydenta Mysłowic?

➡ Gdy niewiadomo o co chodzi, to najczęściej chodzi o pieniądze. Miasto nie wykupuje już reklam w Co Tydzień. Poprzednia ekipa płaciła Haskiej kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Haska liczy, że skłócając radnych z prezydentem uzyska wsparcie tych pierwszych. W czasie wyborów, Co Tydzień było tubą propagandową Koalicji Obywatelskiej. Dziś, radni tego ugrupowania królują na stronach tygodnika, a ich mentor - poseł Król - zamieszcza płatne ogłoszenia.

➡ Tygodnik Co Tydzień sieje wirus nienawiści tam gdzie się pojawia, w Jaworznie i w Mysłowicach. Na szczęście, w tym przypadku sami decydujemy czy pozwolimy dać się zakazić. Co dajemy pod rozwagę.

I. Ch. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice