Wielka kasa na mysłowickie drogi!

13 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Kolejna dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Mysłowice zyskały ponad 13 milionów złotych na remonty dróg. Miasto z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka otrzymało pieniądze w dwóch czekach: 7 mln 616 tys. 157 zł i 60 gr oraz 5 mln 469 tys. 754 zł i 60 gr. Zostaną one przeznaczone na remont dwóch ulic: Laryskiej i Kolejowej. Na te inwestycje mieszkańcy Mysłowic czekali bardzo długo.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że nowy prezydent Mysłowic zdobył w tym roku dla naszego miasta ponad 20 miliony złotych ze środków zewnętrznych. Część z nich pochodzi z Metropolii GZM.

W niecały rok nowe władze miejskie pozyskały już ponad 20 milionów złotych z zewnątrz, m.in. z funduszu solidarności Metropolii. Poprzednie władze Mysłowic kojarzą się z zaciąganiem kredytów, prywatą i kłopotami organizacyjnymi. To taka mała różnica w działaniu miasta.

- Dzisiaj kolejny raz mogę posłużyć się stwierdzeniem, że jestem dumny z moich współpracowników oraz z grupy radnych, wspierających mnie w trudnych chwilach. Dumny jestem również z Was Mysłowiczanie, bo obdarzając mnie niespełna rok temu swoim zaufaniem, spowodowaliście, że dzisiaj możemy realizować nasze wspólne marzenia o lepszym mieście. Naszą ciężką pracę zauważyli i docenili Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki. Dziękuję Panowie za ogromne wsparcie udzielone Mysłowicom. Zrobię wszystko, aby nie zaweźć oczekiwań - powiedział prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, gdy odbierał z rąk pana Wojewody Wieczorka dwa symboliczne czeki o wartości ponad 13 milionów złotych.

Przekazane w czwartek symboliczne czeki, to potwierdzenie przyznanych środków rządowych, na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

Na głównym zdjęciu Dariusz Wójtowicz Prezydent Mysłowic i szef jego kancelarii Michał Woźniczko chwilę po wręczeniu symbolicznych czeków przez pana Wojewodę Jarosława Wieczorka.

Dziękujemy w imieniu mieszkańców!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice