Pasowanie na ucznia w SP3 w dzielnicy Janów!

11 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W piątek w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Rodzice pierwszoklasistów, przedszkolaki z przedszkola nr 20 oraz nr 9 oraz uczniowie starszych klas naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonali Pan Prezydent Dariusz Wójtowicz oraz Pani Dyrektor Barbara Zawiślak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości i słodkości od koleżanek i kolegów.

Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać makiety Pana Antoniego Lasoty oraz obrazy Patrona Szkoły Pana Adama Plackowskiego w galerii szkolnej. Naszym najmłodszym  uczniom  życzymy samych  sukcesów  i  radości ze zdobywanej wiedzy.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście:
Wiceminister Sprawiedliwości Pan Michał Wójcik
Prezydent Miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz
Przewodniczący Rady Miasta Mysłowice Pan Tomasz Papaj
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Wiesław Tomanek
Radna Miasta Mysłowice Pani Bernadeta Berzowska
Przewodniczący Rady Rodziców SP3 Pan Rafał Słabosz
Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców SP3 Pani Olga Kruzel
Kawaler Orderu Uśmiechu Pan Adam Plackowski
Dyrektor Przedszkola nr 20 Pani Sylwia Pasternak
Dyrektor Przedszkola nr 8 Pani Beata Pająk- Raś
Przyjaciel Szkoły Pan Antoni Lasota
Prezes Zarządu Inicjatyw Lokalnych Pan Piotr Olszowski

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice