Uroczyste otwarcie harcówki w I LO

20 października 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Dzisiaj w budynku I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach nastąpiło uroczyste otwarcie harcówki, której stery objął Mysłowicki Szczep "Zielony Płomień".

Hm. Anna Berzowska złożyła podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w remont harcówki. W szczególności rodzicom, sponsorom oraz samym harcerzom. W uroczystości wziął również udział Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz, który przekazał na ręce Pani komendant Hufca ZHP Marzeny Drobiec-Pawłowskiej czek w wysokości 5 tys. zł. na zakup sztandaru.

- Dziękuję naszym harcerkom i harcerzom za zaangażowanie w działania na rzecz naszego miasta i integrację środowisk. Chcąc chociaż w części zrekompensować ciężką pracę przy pracach remontowych nowej harcówki, przekazałem na ręce Pani Komendant Marzeny Drobiec-Pawłowskiej czek na dofinansowanie nowego sztandaru - powiedział Prezydent Wójtowicz.

Był tort, balony i miła atmosfera. Było też uroczyste przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości. Wstęgę wspólnie przecięli: Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic, Dorota Konieczny-Simela - Dyrektor I LO oraz Izabela Królikowska z Fundacji Leroy Merlin.

Gospodarze wydarzenia złożyli podziękowania tym, którzy wsparli prace remontowe i wyposażenie harcówki:
- Pani Dyrektor I LO Doroty, która znalazła dla nas miejsce w swojej szkole
- Pani Izabeli i Fundacji Leroy Merlin, którzy wsparli nas w pozyskaniu środków i materiałów na remont
- Rodzicom naszych harcerzy, którzy włożyli swój czas i siły w prace remontowe i porządkowe
- Przyjaciołom szczepu, którzy poświęcali swój czas i siły
- Harcerzom z "Zielonego Płomienia", którzy młotkowali, szlifowali, malowali, latali na szmatach i mopach...
- Pracownikom i Prezesowi Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice za pomoc w zutylizowaniu masy śmieci i gruzu poremontowego.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich wymienionych, harcerze mysłowickiego szczepu będą mogli spotykać się na zbiórkach w pięknym, klimatycznym, ale również czystym i bezpiecznym miejscu.

Źródło: Mysłowice - profil oficjalny i ZHP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice