Uchwalono nowe stawki za odpady, rozpoczęły się również kontrole wiat śmietnikowych!

05 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Radni miejscy uchwalili nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Za segregowane zapłacimy 17,50 zł od osoby, a za niesegregowane 35,00 zł. Uchwalono również obniżenie w.w. stawek rodzinom wielodzietnym o 30%. Stawki poszybowały w górę z powodu zwiększonych opłat środowiskowych i podwyżek za deponowanie odpadów na wysypiskach.

Tym razem nie pomogło jątrzenie i napuszczanie radnych miejskich na obecnego prezydenta miasta. Intrygi dyspozycyjnej (pseudo)redaktorki nie trafiły na podatny politycznie grunt. Jak widać na załączonym zdjęciu, Grazyna Haska próbuje podczas jednej z komisji wprowadzić atmosferę podejrzeń.

Warto wspomnieć, że balansująca na krawędzi godnej sprzedaży jaworznicka gadzinówka - co tydzień - to nasycone polityką wydawnictwo, wspierające lokalnego Posła, który jak Grażyna, nie ma dobrej opinii wśród mysłowiczan. Pewnie dlatego, że ludzie mają już dosyć prymitywnej propagandy, której głównym zadaniem jest ciągłe atakowanie nowego prezydenta miasta, obrażanie i poniżanie.

Dobrze, że obecny włodarz potrafi „podziękować” dyspozycyjnej Grażynie i jej poplecznikom, o czym możemy przeczytać tutaj

My dziękujemy radnym za to, że bodajże pierwszy raz w tej kadencji, nie dali się wyprowadzić w maliny kobiecie, która podobne rzeczy wyprawiała w sąsiednim Jaworznie. Ale tam prezydent zakręcił kurki z pieniędzmi na współpracę i reklamę, a mieszkańcy odesłali na śmietnik historii ludzi niszczących międzyludzkie relacje.

Liczymy na to samo w Mysłowicach. Mieszkańcy potrzebują współpracującego Prezydenta z Radą Miasta, a nie siejących ferment i nienawiść ludzi, niosących tylko wojnę oraz spalną ziemię.

Dla przypomnienia tekst, który przeczytacie TUTAJ

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice