Uchroń swoje dziecko przed zaginięciem w wakacje!

10 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W poniedziałkowy poranek w budynku Urzędu Miasta odbyło się spotkanie posła na sejm Marka Wójcika, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Reagowania Kryzysowego Sandry Jędrzejas oraz Komendanta Straży Miejskiej Dawida Skuteli dotyczące przekazania materiałów, które w najbliższych dniach będą kolportowane do mysłowickich przedszkoli.

Ulotki „Jaś w lesie – profilaktyka zaginięć dzieci w terenie otwartym” oraz „Małgosia w mieście” których adresatami są rodzice najmłodszych mieszkańców naszego miasta trafią za sprawą Pana posła na ręce opiekunów tuż przed wakacjami.

Celem akcji organizowanej przez Fundację ITAKA jest propagowanie zasad odpowiedniej opieki rodziców i edukacji dzieci, których stosowanie może uchronić przed zaginięciem, gdyż każdego roku w okresie wakacyjnym jest ich wiele.

Kolportaż ulotek w czerwcu, przed samymi wakacjami jest bardzo ważny ze względu na fakt, iż to właśnie teraz rodzice i dzieci planują i przygotowują się do urlopów i wyjazdów. W trakcie tych przygotowań, dobrze powtórzyć z dzieckiem kilka ważnych zasad, aby wiedziało jak się zachować w stresującej sytuacji. Ulotki trafią do rąk rodziców najmłodszych dzieci już w najbliższych dniach, jednak to nie koniec tej akcji. Już 19 czerwca będę uczestnikiem Festynu na Laryszu „My jesteśmy razem-mysłowicki dzień osób niepełnosprawnych” na którym również będę propagował tą akcję. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszam na spotkanie oraz do zapoznania się z treścią ulotek – to prosta rzecz, a może uchronić nasze dzieci przed zaginięciem – mówi Marek Wójcik, poseł na sejm RP.

Straż Miejska organizuje wiele pogadanek i spotkań z najmłodszymi w zakresie bezpieczeństwa, dlatego uważamy, iż włączenie się w tą akcję oraz edukacja nie tylko dzieci, ale również ich rodziców jest przed okresem wakacyjnym tak ważna. Strażnicy miejscy w ciągu najbliższego tygodnia dostarczą do mysłowickich przedszkoli ulotki z którymi zachęcam się zapoznać oraz przećwiczyć z dziećmi, jak powinny się zachować, gdy się zgubią lub stracą rodziców z pola widzenia. – skomentował Dawid Skutela, Komendant Straży Miejskiej.

Propozycja pana posła, aby mysłowickie przedszkola włączyły się w propagowanie akcji zwiększającej bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji, nie mogła pozostać bez odzewu. Zależy nam, aby przy pomocy Straży Miejskiej ulotki jak najszybciej trafiły do miejskich placówek, by dyrektorzy mieli czas na ich rozdanie rodzicom jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. To z pozoru mała rzecz, ale z szerszej perspektywy może przynieść wiele dobrego. – skwitowała Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego, Sandra Jędrzejas.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice