Teraz Darka najbardziej potrzebują Mysłowice - rozmowa z Teresą Wójtowicz

17 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

"Za Darkiem stoją jego czyny i ciężka praca oraz mieszkańcy Mysłowic, marzący o lepszym mieście. Wierzę w mądrość mieszkańców. Wierzę, że prawda i sprawiedliwość zwyciężą."

W jakich okolicznościach dowiedziała się Pani o starcie syna w wyborach na prezydenta Mysłowic?
To było przy obiedzie. Darek często mnie odwiedza, ale zazwyczaj wpada tylko na krótką chwilę, pomiędzy jednym spotkaniem, a drugim. Zje coś na szybko i po chwili biegnie do ludzi. Tym razem jego wizyta trwała dłużej. Powiedział: Mamo, zdecydowałem – będę startował! No i zaparzyłam herbatę...

Co Pani wtedy czuła?
A co może czuć matka w takich momentach? Rozpiera mnie duma. Darek oddał Mysłowicom swoje serce. Nie ma dnia, żeby kogoś nie odwiedził, żeby komuś nie pomógł. Widzę jak bardzo angażują go sprawy miasta i widzę też ile satysfakcji sprawia mu praca z ludźmi. Wiem, że dzięki Darkowi znów będziemy dumni z Mysłowic. Jedyne co mnie martwi, to podłe ataki ze strony konkurentów.

Pani Tereso, ale tego można było się spodziewać...
Rozumiem konstruktywną krytykę, ale nie godzę się na całą machinę nienawiści, którą wytacza się przeciwko Darkowi. Podłe i kłamliwe gazetki, pełne obelg i manipulacji wpisy w internecie. Mój syn stanął sam naprzeciw układowi, który niszczy Mysłowice od lat. Oni mają pieniądze i środki, aby wyprodukować i rozpowszechniać każde kłamstwa. Za Darkiem stoją jego czyny i ciężka praca oraz mieszkańcy Mysłowic, marzący o lepszym mieście. Wierzę w mądrość mieszkańców. Wierzę, że prawda i sprawiedliwość zwyciężą.

Dlaczego właśnie Dariusz Wójtowicz powinien zostać nowym prezydentem? 

Bo jest blisko ludzi. Bo lubi ludzi i kocha to miasto. Swojej służbie dla Mysłowic poświęcił nawet życie prywatne. Darek jest świetnie przygotowany do pracy na stanowisku prezydenta. Posiada trzy dyplomy wyższych uczelni. Ukończył m.in. prawo zamówień publicznych. Może pochwalić się również międzynarodowym tytułem Master of Business Administration. Społecznik z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Takiego człowieka potrzebują Mysłowice, by wreszcie wyjść na prostą. Darek to prawdziwy mężczyzna. Nie spędza godziny pudrując się przed lustrem. Nikomu nie da się prowadzić na pasku, nie będzie posłuszny żadnej partii politycznej czy grupie wpływów. Jedyną grupą, której będzie służyć są mieszkańcy Mysłowic. I jestem przekonana, że będzie to robił najlepiej jak tylko potrafi.

Ale jeśli zwycięży w jesiennych wyborach, to będzie Panią rzadziej odwiedzał...
Teraz, Darka najbardziej potrzebują Mysłowice. A ja, będę z dumą śledzić jego poczynania. I wiem, że nawet jeśli będzie wpadał rzadziej, to nie zapomni zadzwonić do mamy.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice