Sztab Kryzysowy w sprawie niebezpiecznych odpadów!

05 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W związku ze zwiększającymi się temperaturami, a co za tym idzie, narastającym zagrożeniem dla życia mieszkańców Mysłowic, spowodowanym składowiskiem odpadów niebezpiecznych przy ‪ul. Brzezińskiej 50‬, Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz zwołuje ‪13 czerwca‬ o godz. ‪8:00‬ Sztab Kryzysowy. Spotkanie odbędzie się w Urzędu Miasta Mysłowice, prowadzić je będzie naczelnik wydziału bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego Sandra Jędrzejas.

Na posiedzenie zaproszone zostały służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, w tym przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Srodowiska czy służby Wojewody Śląskiego aby ustalić działania przeciwko sprawcom, którzy sprowadzili nieszczęście na mieszkańców Brzezinki i sąsiednich dzielnic.

Wcześniej, bo w czwartek w Urzędzie Miasta, pani naczelnik wydziału bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego Sandra Jedrzejas zwołała spotkanie, również w temacie odpadów zdeponowanych w Brzezince.

Przypominamy, że za prezydentury Edwarda Lasoka 17 maja 2018 roku wydano zezwolenie na zbieranie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne firmie Mundo Trade Sp. z o. o (OS-I.6233.4.2018.MP).

Nowy Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz widząc sprowadzone na mieszkańców niebezpieczeństwo, 18 grudnia 2018 roku wydał decyzję o

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice