Sukces! 100 rocznica powstań w Mysłowicach. Miasto pozyskało środki na główne obchody!

12 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Historyczny sukces Mysłowic. Dzięki staraniu władz miasta pozyskano środki na organizację setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. Podczas wtorkowej sesji zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Mysłowice otrzymały 850 tys zł na organizację wydarzenia. Główne obchody odbędą się 14 sierpnia na terenie dawnej kopalni Mysłowice! 

- Chciałbym serdecznie podziękować miastom członkowskim za przekazanie środków na zbliżające się obchody. Zapowiada się wydarzenie, jakiego już dawno nie widzieliśmy w Mysłowicach - mówi prezydent Dariusz Wójtowicz. 

Przypominamy, że w ramach obchodów Rada Miasta Mysłowice ustanowiła rok 2019 Rokiem Obchodów 100-lecia Wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tym w mieście odbywać się będą wystawy, odczyty, spektakle, gry miejskie czy inicjatywy w szkołach. Punktem kulminacyjnym obchodów będą wydarzenia w dniach 13-14.08.2019. 

Na te dni zaplanowano wieczór powstańczy, inscenizacje historyczne, odsłonięcie nowego pomnika oraz kulminacyjne widowisko historyczne z koncertem i mappingiem. Główną areną wydarzeń będzie teren po kopalni Mysłowice. Tegoroczne obchody będziemy organizować wspólnie ze Świętochłowicami i Sosnowcem. 

Szczegółowy programu podamy wkrótce. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice