Starli się na argumenty. Za nami debata kandydatów na prezydenta Mysłowic

14 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Na tydzień przed wyborami samorządowymi odbyła się debata prezydencka w Mysłowicach. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni wszyscy kandydaci. Udział wzięli Tomasz Papaj i Dariusz Wójtowicz. 

Debata odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach. Program debaty zakładał: prezentację programów, wzajemne pytania kandydatów i pytania publiczności. Z niełatwą formułą spotkania zmierzyło się dwóch z pięciu kandydatów: Tomasz Papaj z Prawa i Sprawiedliwości oraz Dariusz Wójtowicz reprezentujący komitet mieszkańców.

Czy fakt, że pytań nie zadawali dyspozycyjni dziennikarze odstraszył pozostałych kandydatów? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne, ani Król, ani Lasok nie pojawili się w niedzielę na Bończyku.

Zaczęło się od diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej w Mysłowicach. Zdaniem Tomasza Papaja wieloletnie zaniedbania w zarządzaniu spółką wodociągową doprowadziły do sytuacji, w której mieszkańcy są zmuszeni do wysokich opłat za wodę. Jak twierdził Dariusz Wójtowicz przez złe decyzje władz z miasta odpłynęły miliony złotych z dotacji zewnętrznych. 

Dariusz Wójtowicz zaznaczył, że za hasłem Mysłowice #OdNowa stoi plan naprawy miasta począwszy od finansów, infrastruktury i rekreacji. Obaj panowie zaznaczyli, że dla dobra miasta rozważają podjęcie współpracy po zbliżających się wyborach. 

Po zakończonej debacie Tomasz Papaj i Dariusz Wójtowicz starli się w... ping-ponga i szachy. 

WKRÓTCE PEŁNA RELACJA WIDEO Z DEBATY

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice