Stał się cud i nastała jasność!

11 lutego 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W poniedziałek wieczorem, na wniosek Prezydenta Dariusza Wójtowicza, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Mysłowice, podczas którego zapadła decyzja, że w końcu zostaną wypłacone „13” pensje dla pracowników oświaty i mysłowickiego samorządu.

Wcześniej radni nie chcieli przesunąć zabezpieczonych w budżecie na ten cel środków po między finansowymi paragrafami, co wywołało oburzenie wśród pracowników sfery budżetowej.

- Planowałem wypłacić trzynaste pensje przed feriami zimowymi, aby pracownicy mieli pieniądze na wyjazdy z dziećmi. Niestety 17 osobowa grupa radnych zrobiła im przykrą „niespodziankę”. Dzisiaj radni naprawili swój błąd i do końca tygodnia pieniądze trafią na konta - poinformował pracowników po obradach Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic.

Tuż przed głosowaniem nad „13”, radny Papaj winę za niewypłacone trzynaste pensje próbował przypisać prezydentowi, później pani skarbnik miasta, a na koniec przebąkiwał nawet o winie dyrektorów szkół. Następnie jeden z nauczycieli i jednocześnie radny Marek Mikuła próbował wmówić ludziom na sali obrad, że nikt z jego środowiska nie jest niezadowolony z niewypłaconych wynagrodzeń w miesiącu styczniu.

W tej wypowiedzi zabrakło tylko słów o dozgonnej wdzięczności pracowników samorządowych za brak pieniędzy na kontach. Panowie radni Papaj i Mikuła pewnie wychodzą z założenia, że pieniądze szczęścia nie dają!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice