Spotkanie zespołu ds. restrukturyzacji MPWiK!

16 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W środę odbyło się spotkanie zespołu do spraw restrukturyzacji zadłużenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mysłowicach. Członkowie zespołu powołanego w listopadzie 2019 roku przez Prezydenta Mysłowic, spotkali się z przedstawicielami Grupy Gelsenwasser, którzy przedstawili propozycje w dziedzinie ewentualnej współpracy.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, mysłowicka spółka wodociągowa w ostatnich latach została wyniszczona finansowo i balansuje na krawędzi opłacalności. W ubiegłym roku radni miejscy odrzucili plan restrukturyzacji finansowej i z tego powodu władze miejskie szukają innych rozwiązań aby ratować gminną firmę, m.in. związanych z poszukiwaniem zewnętrznego inwestora.

W najbliższych tygodniach planowane są kolejne spotkania zespołu z innymi ewentualnymi inwestorami zewnętrznymi, którzy są w stanie pomóc w usprawnieniu działań organizacyjnych oraz przy spłacie około 200 milionowych zobowiązań.

Prezydent Dariusz Wójtowicz zaprosił do współpracy w dziedzinie restrukturyzacji zadłużenia MPWiK radnych miejskich, aby mieli pełny dostęp do informacji ekonomicznych spółki. Do prac w zespole zgłosili się tylko dwaj samorządowcy, Klub Radnych Wspólnie dla Mysłowic desygnował swojego przedstawiciela Piotra Stycznia, zgłosił się również radny Mariusz Wielkopolan.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice