Schron czy zapomniana piwnica? Tajemnicze odkrycie pod dworcem PKP

13 października 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Do niecodziennego zdarzenia doszło pod dworcem PKP. Koparka pracująca przy budowie nowego torowiska zapadła się pod ziemię, odsłaniając tajemnicze mury. Jaką tajemnice skrywają - pytają mieszkańcy...

Na szczęście nikomu nic się nie stało. - Miejsce zostało zabezpieczone, a właściciel został zobowiązany do podjęcia stosownych działań prowadzących do wydobycia tej koparki – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy PSP.

– Najprawdopodobniej są to fragmenty jakiegoś schronu przeciwlotniczego, prawdopodobnie z okresu drugowojennego, ewentualnie powojennego – mówi Piotr Żondełek z Muzeum Miasta Mysłowice.

Z kolei Wojciech Kubowicz, kustosz Muzeum, na łamach portalu mysłowicenaszemiasto.pl dodaje:
- Będzie trzeba przeszukać dokumentacje, a ewentualnie, gdy uda się już wyciągnąć koparkę, to wejść do tej dziury w ziemi. Koparka odsłoniła mury wykonane w cegle. Wstępnie padło przypuszczenie, że mogą to być elementy schronu, który kiedyś mógł się tam znajdować. Nie wiemy czy powstał w okresie drugiej wojny światowej czy w okresie polski ludowej - mówi Kubowicz. 

Jakie tajemnice odkryje przed nami jeszcze remont głównej arterii na Starym Mieście? Jakie tajemnice skrywa ten teren? Z pewnością dowiemy się o tym niebawem, w trakcie prowadzonych prac. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice