Samorządowcy łączą siły!

23 września 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Dariusz Wójtowicz wspólnie z Łukaszem Konarskim - Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrzem Wojkowic Tomaszem Szczerbą podpisali list intencyjny, który jest pierwszym krokiem do szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy miastami.
 

Dariusz Wójtowicz wspólnie z Łukaszem Konarskim - Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrzem Wojkowic Tomaszem Szczerbą podpisali list intencyjny, który jest pierwszym krokiem do szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy miastami. W kilkuletniej perspektywie może ona przynieść duże korzyści dla mieszkańców.


"Chodzi o wdrożenie takich rozwiązań, które doprowadziłyby do racjonalizacji systemu gospodarki odpadami. Każda gmina ma bowiem określony potencjał i możliwości, które w ciągu kilku lat mogą pozwolić na utworzenie wspólnego systemu. To z kolei doprowadziłoby do optymalizacji kosztów zagospodarowania odpadów." - pisze Prezydent Miasta Mysłowice na swoim fanpage'u.


Obecnie widać, że m.in. te koszty są ogromnym problemem dla gmin, a efektem są coraz wyższe opłaty za wywóz odpadów. Długofalowa współpraca Miasta Mysłowice, Zawiercie oraz Wojkowice może pozwolić na to, że koszty obecnie ponoszone przez mieszkańców nie będą drastycznie wzrastały.

Trzymajmy kcuki za owoconą współpracę!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice