Rusza SZLACHETNA PACZKA 2014

23 listopada 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Czerwone flagi, podniosła atmosfera, kilkuset wyjątkowych ludzi, wśród nich znani sportowcy i ambasadorzy Paczki, a na ich czele ks. Jacek WIOSNA Stryczek! Oznacza to, że w projekcie nadeszła wyjątkowa chwila – na stronie szlachetnapaczka.pl została otwarta baza potrzebujących rodzin – każdy może wybrać jedną z nich i przygotować paczkę, czyli konkretną pomoc.

- SZLACHETNA PACZKA łączy ze sobą setki osób: wolontariuszy, którzy z odwagą wkraczają do świata biedy, rodziny, którym dajemy impuls do zmiany swojej sytuacji oraz darczyńców, przygotowujących pomoc tym rodzinom. I Ty możesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała rzeczywistość w Twoim otoczeniu. Robienie Paczki jest wydarzeniem społecznym - angażują się w to różne grupy ludzi, które wspólnie organizują pomoc. Coraz częściej Paczkę robią firmy, instytucje, urzędy, szkoły i przedszkola- wtedy na paczkę zrzuca się większa liczba osób, niż wśród osób prywatnych. - mówi wolontariuszka z Mysłowic, pani Jadwiga. - Ty także dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI, wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl,, wybierz mysłowicką rodzinę w potrzebie, zaproś znajomych, przyjaciół, rodzinę, współpracowników  i razem zróbcie Paczkę.  Zobaczycie jaka to wielka przygoda i niesamowita radość.

Wybierz rodzinę w potrzebie
22 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia!

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku ponad 18 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
- Jeden za wszystkich – nie może odnosić się jedynie do osób dominujących. Raczej w centrum powinna być osoba, która akurat teraz ma problem. Z drugiej strony, jeśli już ma obowiązywać druga część zasady, czyli – wszyscy za jednego, to WSZYSCY powinni sobie radzić na tyle dobrze, żeby mieć się czym dzielić – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.  - Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, o Polsce, w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie, mówi: Chodź, ja mogę Ci pomóc – dodaje.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad półtora proc. Polaków! W tym roku projekt wspierają m.in. Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną, Drużyna skoczków na czele z Kamilem Stochem, Basia Kurdej-Szatan oraz Maciej Łagodziński.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?
22 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy” w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy, tancerze i bębniarze oznajmili całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Zaczynamy o godzinie 11:00!

25 listopada – 10 grudnia. Przygotowanie paczek przez Gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili m.in: Papież Franciszek, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Kamil Stoch razem z Drużyną, Trio z Borussi Dortmund – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, Anna Mucha oraz redakcje mediów.

13 i 14 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w  ponad 570 rejonach w Polsce. Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski w TVP i na antenie radia RMF.

15-16 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które się zjednoczyły aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek – w ubiegłym roku było to ponad 30 mln zł!).

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?
Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna na www.szlachetnapaczka.pl od 22 listopada

Wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465

Dołącz do klubu WiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl

Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.pl
Przeczytaj o tych, których połączyła Paczka i poznaj Drużynę SZLACHETNEJ PACZKI! (http://www.szlachetnapaczka.pl/paczka-laczy, http://www.szlachetnapaczka.pl/o-paczce)

materiały nadesłano

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice