Rusza remont obwodnic

21 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

We wtorek ciężki sprzęt wjechał na ulicę Obrzeżną Północną, w piątek drogowcy pojawią się na Obrzeżnej Zachodniej. Rozpoczyna się długooczekiwany remont mysłowickich obwodnic. 

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców. 21 maja rozpoczął się remont ulicy Obrzeżnej Północnej. Prace obejmują wykonanie remontu nawierzchni od skrzyżowania z ul. Świerczyny do ronda z ulicą Sosnowiecką. W sumie to blisko kilometr drogi.

Umowa z firmą Romus zakłada również remont chodników, zjazdów na łącznej powierzchni ok. 660 metrów kwadratowych, odtworzenie oznakowania poziomego, regulację studzienek dla włazów kanałowych oraz kratek ściekowych. Remont Północnej ma potrwać maksymalnie trzy miesiące. Koszt to 933 tys. złotych.

W najbliższy piątek ciężki sprzęt pojawi się również na ulicy Obrzeżnej Zachodniej. Tutaj nowy asfalt pojawi się od skrzyżowania z ulicą Huta Rozalii do wiaduktu nad ulicą Mikołowską. Pracę obejmą również wymianę krawężników, odtworzenie oznakowania poziomego, regulację studzienek. Koszt remontu wynosi 510 tys. zł

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeszcze w tym półroczu mogą ruszyć kompleksowe remonty: Laryskiej - od Orzeszkowej do Fabrycznej, Moniuszki - od Wlk. Skotnicy do Działkowej. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice