Rusza przebudowa Promenady. Prezydent przekazał plac budowy!

16 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Dzisiaj przekazany został plac budowy firmie wykonawczej, która odpowiedzialna jest za przebudowę mysłowickiej Promenady.

Dokonał tego osobiście Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który spotkał się na miejscu nie tylko z inwestorem, ale również z pracownikami kilku wydziałów Urzędu Miasta. Na spotkanie w terenie dotarli również radny miejski Robert Patałąg i prezes KS Lechia 06 Mysłowice Grzegorz Loska.

- W przygotowanym wcześniej projekcie brakuje kilku istotnych zapisów inwestycyjnych, ale poradzimy sobie z tymi problemami. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak ważnej historycznie chwili, czyli przebudowie Promenady. Jeżeli nie będziemy mieli problemów z ziemnymi pracami, już w przyszłym roku będziemy mogli spędzać tu wolny czas, odpoczywać i cieszyć się przyrodą - mówi prezydent Dariusz Wójtowicz.

Długo wyczekiwany remont Promenady wkrótce się rozpocznie, a mysłowiczanie zyskają miejsce do wypoczynku i rekreacji.
Koszt są spore, szacuje się, że przebudowa Promenady pochłonie ponad 7 mln złotych. Mysłowice otrzymały na ten cel dofinansowanie w wysokości prawie 6 mln złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Będzie to miejsce przeznaczone głównie do wypoczynku. Na terenie parku powstaną stawy wraz z pomostami oraz platforma widokowa. Oko odwiedzających cieszyć będą pergole drewniane oraz fontanna z oświetleniem. Będą miejsca do siedzenia oraz grillowania. Dla najmłodszych został zaplanowany plac zabaw oraz boisko. Planuje się uporządkowanie zieleni oraz dobudowę nowych alejek spacerowych.

Miłośnicy jednośladów do parku będą mogli dojechać rowerem, a tam pozostawić go w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Zgodnie z dokumentacją prace mają rozpocząć się zaraz po świętach wielkiej nocy, a zakończenie robót planuje się w połowie 2020 roku.
 
 
 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice