Rozstrzygnięcia II edycji Counter Strike: Global Offensive Mysłowice!

26 stycznia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W środę 25 stycznia zakończyła się zespołowa międzyszkolna rywalizacja w  Counter Strike: Global Offensive Mysłowice! Zwycięzcami II Edycji zostali uczniowie CKZiU Placówka Nr 2, którzy wyprzedzili reprezentację II LO i Zespół Szkół Nr 1. Nagrody wręczała pani dyrektor Ewa Zając w obecności radnego  miejskiego Dariusza Wójtowicza, przedstawiciela firmy STOBUD Karoliny Dymanus i przedstawicielki MYSLOWICE.NET Sandry Jędrzejas.

Turniej odbywał się na sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na popularnej „Górce”. Organizatorem była Mysłowicka placówka oświatowa CKZiU oraz pan Michał Pietrucha.
W organizacji wydarzenia pomagali: Mysłowicki Ośrodek Kultury, firma ARRIS z Chorzowa, Kebab u Alika, firma odzieżowa Silesia Jeans Krzysztofa Słowikowskiego i sklep wykończeniowo - remontowy STOBUD. Patronat medialny objął Portal Przyjazny Mieszkańcom „MYSLOWICE.NET". Pamiątkowe puchary dla trzech zwycięzkich zespołów zakupił i przekazał radny miejski Dariusz Wójtowicz.

Materiał: Iwona Chajto

Część uczestników turnieju, włączyła się w promocję Mysłowickiej akcji prowadzonej pod hasłem #popieramLENKE, mającej na celu przekazanie 1% podatku na walczącą z rakiem mózgu 6-letnią Lenkę Surmę. Pragniemy w tym miejscu podziękować za wykazaną wrażliwość! 

W organizacji turnieju pomagali Mysłowicki Ośrodek Kultury, firma ARRIS z Chorzowa, Kebab u Alika, firma odzieżowa Silesia Jeans, sklep wykończeniowo - remontowy STOBUD, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Rada Rodziców przy CKZiU w Mysłowicach. Patronat medialny objął Portal Przyjazny Mieszkańcom „MYSLOWICE.NET". Puchary zakupił radny miejski Dariusz Wójtowicz.

Do edycja#2 zostały zgłoszone 22 drużyny. Na podium znalazły się druzyny:
1. Miejsce – CKZiU Placówka Nr 2 – drużyna „Wieprzyk”
2. Miejsce -  II LO – drużyna „U pana boga za piecem”
3. Miejsce – Zespół Szkół Nr 1 – drużyna „Explain”

Dodatkowo wyłoniono najlepszych graczy turnieju:
1. Bartłomiej Przybylski – „U pana boga za piecem”
2. Tomasz Mikołaj – „Explain”
3. Dawid Kaszyca – „Wieprzyk”
4. Mateusz Lampa – „Wieprzyk”
5. Patryk Bielanin – „Explain”

- W Mysłowickim Counter Strike: Global Offensive udział biorą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej polega na rywalizacji dwóch pięcioosobowych drużyn, które na wybranej mapie strzelają do siebie, prowadząc do wyeliminowania przeciwnika. Emocje w tego typu grach są ogromne. W tym roku udział wzięły 22 zespoły, a poziom był bardzo wysoki - mówi Michał Pietrucha, który jest pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju.

Komunikat o końcowych wynikach turnieju dostępny jest TUTAJ!

Szczególne podziękowania należą się Panu Michałowi Pietrucha za pomysł turnieju, jego oprawę i organizację. A także absolwentom Centrum: Dawidowi Mychowi, Bartoszowi Kanii oraz obecnemu uczniowi: Kamilowi Winiarskiemu. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Iwona Chajto

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice