Rozpoczął się remont budynku MOK przy ul. Janowskiej 2

17 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Budynek przy ul. Janowskiej 2 to jedna z wielu smutnych „niespodzianek”, które otrzymał w spadku obecny prezydent Dariusz Wójtowicz. Przez wiele lat w obiekcie odbywały się zajęcia, które prowadzili instruktorzy Mysłowickiego Ośrodek Kultury.

Odbywały się tam również warsztaty malarskie dla dzieci, pod czujnym okiem  mysłowickiego artysty Adama Plackowskiego. Jednak od dłuższego już czasu budynek stoi pusty. Powód?  Fatalny stan techniczny. Pomieszczenia są zagrzybione, ze ścian sypie się tynk, a wszelkie instalacje są do wymiany. Dodatkowo w okresie jesienno - zimowym nie ma możliwości dogrzania pomieszczeń, bo piec jest zepsuty. To efekt braku dbałości przez miasto o nasz wspólny majątek.

W przeciągu roku ma się to zmienić. Ruszył już remont pomieszczeń, które w następnym roku mają zajmować dzieci z Przedszkola nr 9. Prace rozpoczęły się 5 czerwca i mają potrwać do końca maja 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł ( 6.195.510,- zł. brutto). Zakres przedsięwzięcia obejmuje gruntowną przebudowę obiektu wraz z zagospodarowaniem całego terenu posesji, w tym:

- wymiana stropów drewnianych na żelbet,
- budowa windy wewnętrznej,
- przebudowa klatki schodowej,
- ocieplenie ścian budynku od wewnątrz,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- izolacja ścian fundamentowych,
- tynki, malowanie, okładziny ścian i podłóg, roboty wykończeniowe,
- wyposażenie kuchni i sal w podstawowe urządzenia i meble,
- wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych tj. wod - kan, gaz, co, elektrycznych i nisko prądowych,
- montaż instalacji wentylacji,
- modernizacja sąsiadującego budynku kotłowni wraz z montażem nowej kotłowni gazowej,
- przebudowa przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
- budowa parkingu wewnętrznego,
- zagospodarowanie terenu posesji w tym porządkowanie zieleni, budowa boiska i placu zabaw,
- wymiana ogrodzenia posesji.

Około 2,5 miliona złotych to środki zewnętrzne. Wkład własny to niemal 3,7 miliona. Prezydent rozpoczynając inwestycję, zaplanował sprzedaż kilku gminnych nieruchomości, aby uzupełnić brakujące środki w miejskim budżecie na bieżącą działalność. Niestety większość radnych odrzuca tę propozycję, przez co stan gminnych finansów jest coraz trudniejszy.

Najważniejsze jednak jest to, że ruszył remont i już w przyszłym roku będziemy mogli wprowadzić dzieci do zmodernizowanego obiektu przy Janowskiej w Mysłowicach.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice