RODZI SIĘ RUCH ODNOWY MYSŁOWIC

23 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Mysłowiczanie znów zaczynają wierzyć w lepsze jutro. Po latach marazmu, zadłużania miasta, kolesiostwa i niespełnionych obietnic, wreszcie pojawiła się realna szansa na pozytywną zmianę. Za projektem odnowy miasta stoi Dariusz Wójtowicz, samorządowiec który od dwóch dekad niesie pomoc zwykłym mieszkańcom. Teraz czas, by wziął w ręce stery miasta.

Była zima. Pani Agnieszka, to schorowana, emerytowana nauczycielka poruszająca się na wózku inwalidzkim. W jej mieszkaniu awarii uległ piec kaflowy. Spółka komunalna nie kwapiła się do pomocy. Gdyby nie interwencja Dariusza Wójtowicza, który osobiście pofatygował się do służb miejskich i nagłośnił całą sprawę w mediach, to pani Agnieszka mogłaby nie przetrwać tej zimy w swoim mieszkaniu. 

Takich spraw są setki. Rozgrzany do czerwoności telefon radnego Wójtowicza dzwoni przez cały dzień. Jego numer jest ogólnie znany, więc próśb o interwencje nie brakuje. Wójtowicz, to najbardziej pracowity radny. W minionych czterech latach złożył ponad pięć tysięcy wniosków i interpelacji. Żaden z radnych nawet nie zbliżył się do tego wyniku.

Nic zatem dziwnego, że gdy Dariusz Wójtowicz ogłosił niedawno swój start w wyborach na prezydenta miasta pod hasłem Mysłowice OdNowa z każdym dniem przybywają kolejne osoby pragnące wesprzeć jego kandydaturę. Ludzie mu wierzą, bo ich nie zawiódł. Bo nie składa pustych obietnic bez pokrycia. Bo nie jest polityczną wydmuszką traktująca życie publiczne jako sposób na szybkie zarobienie dużych pieniędzy, na nowe mieszkanie czy kolejny samochód. On to robi, bo lubi pomagać ludziom. Teraz czas by pomógł miastu, by wyprowadził Mysłowice na prostą! Szansa jest spora, bo Wójtowicz jest zdecydowanym liderem sondaży przedwyborczych.

[Ramka]
Mam nadzieję Darku, że uda Ci się sprawić, abyśmy byli znów dumni z naszego miasta – pisze Aneta na portalu społecznościowym.
Atmosfera się zmienia. Coś się rusza w eterze i każdego kto będzie chciał coś zrobić będę wspierać. Panie Darku niech Pan nie zawiedzie – dodaje Kinga.

1 czerwca zostało otwarte biuro stowarzyszenia Wspólnie dla Mysłowic, w którym działa Wójtowicz. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Mysłowicki Rynek (tam mieści się biuro WdM) znów tętnił życiem. Rozmów z mieszkańcami nie było końca. A w powietrzu czuć było nadzieję, że wreszcie uda się odmienić los miasta.

W ten dzień ruszyła również ankieta społeczna, która ma celu – wspólnie z mieszkańcami – uzupełnić program odnowy miasta, przygotowany przez zespół ekspertów pod kierunkiem Dariusza Wójtowicza. Program dostępny jest na stronach 5,6 i 7. Zaś samą ankietę można wypełnić w internecie - www.wspolniedlamyslowic.pl Wypełniając ankietę możemy wskazać na największe bolączki miasta i zaproponować zmiany na lepsze. Zróbmy to Wspólnie dla Mysłowic.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice