Radny zagląda w metrykę, czyli lokalny nacjonalizm na sali obrad

16 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Skąd jesteś, komu kibicujesz? Pytania rodem z subkultury pseudokibiców trafiły na salę obrad mysłowickiej Rady Miasta. Radny Jacek Klimas z Koalicji Obywatelskiej dopytywał o miejsce zamieszkania prezesa Zakładu Oczyszczania Miasta!

- Czemu sięgamy po prezesa z Sosnowca, pan prezes jest Sosnowca... prawda - drążył Klimas. Niegrzeczne pytanie radnego szybko doczekało się celnej riposty: - Od 15 lat mieszkam w Mysłowicach, czy to się liczy - dosadnie odpowiedział Marcin Podsiadło, prezes Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice.

Niestety obrady mysłowickiej Rady Miasta stają się coraz mniej merytoryczne. Rozwiązywanie bieżących problemów ustępuje miejsca polityce niskich lotów. Radny Koalicji Obywatelskiej zaglądając w metrykę prezesa ZOMM przeszedł już samego siebie.

Kontynuując swoje nacjonalistyczne wywody radny Klimas powinien poprosić swojego szefa, dyrektora Szpitala nr 2, o złożenie rezygnacji. Grzegorz Nowak mieszka obecnie w Bytomiu i zapewne nie mieści się lokalnych kryteriach radnego KO.

Co więcej sam Klimas powinien mocno zastanowić się nad swoją karierą zawodową. Jako lekarz ortopeda pracuje nie tylko w mysłowickim szpitalu, ale również w bieruńskiej przychodni Galen. Panie radny, zapewne w powiecie bieruńsko-lędzińskim są równie wykwalifikowani jak pan fachowcy. Proszę ustąpić im miejsca, wszak pan jest z Mysłowic.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice