"Jesteśmy Razem"- mysłowicki dzień osób niepełnosprawnych!

19 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Mysłowicki Dzień Osób Niepełnosprawnych okazał się znakomitą promocją integracji społecznej i świętem osób, które na co dzień oczekują naszego wsparcia. Dzisiejsze wydarzenie odbywało się pod hasłem: „My jesteśmy razem”, a głównym organizatorem była pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Marta Ostrowska, która wraz z Prezydentam Miasta Dariuszem Wójtowiczem otworzyła wydarzenie, parę minut po godzinie 13:00.

Przybyłych gości do kompleksu MOK i ORO przywitała piękna słoneczna pogoda oraz wspaniała atmosfera, jakiej brakowało od lat w naszym mieście.

Mysłowicki Ośrodek Kultury i Ośrodek Rehabilitacyjno Opiekuńczy odwiedzili parlamentarzyści, radni miejscy, dyrektorzy placówek oświatowych, naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta, przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych, służby mundurowe, lokalni dziennikarze oraz Przyjaciele Niepełnosprawnych!

Wielkie wrażenie na uczestnikach zrobiła świetna organizacja i ilość wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie sceny, rozstawienie stołów, namiotów, organizację nagłośnienia, przygotowanie poczęstunku czy stworzenie ciekawego repertuaru.

- Jestem dumny i jednocześnie wzruszony, że mogę pracować z tak wrażliwymi i oddanymi swojej pracy ludźmi. Tak radosnego i pełnego pozytywnej energii Święta Osób Niepełnosprawnych w Mysłowicach jeszcze nie było i niech te słowa staną się podziękowaniem za dzisiejsze zaangażowanie organizacyjne dla gości i wolontariuszy - powiedział Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz.

W imieniu władz miasta pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, aby przygotować dzisiejsze święto. Ukłony kierujemy w stronę pani pełnomocnik prezydenta Marcie Ostrowskiej i jej grona fantastycznych Przyjaciół, którzy sprawili, że Mysłowicki Dzień Osób Niepełnosprawnych zakończył się organizacyjnym sukcesem.

Organizatorami i współorganizatorami byli: Urząd Miasta Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Ośrodek Rehabilitacyjno Opiekuńczy w Mysłowicach.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice