Przesiadka po staremu

02 stycznia 2009

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie powstanie centrum przesiadkowe w katowickim Zawodziu.To ważna informacja dla mieszkańców naszego miasta, ponieważ wielu z dojeżdżających do pracy lub szkoły w stolicy województwa przesiada się tam z autobusu na tramwaje.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie powstanie centrum przesiadkowe w katowickim Zawodziu.To ważna informacja dla mieszkańców naszego miasta, ponieważ wielu z dojeżdżających do pracy lub szkoły w stolicy województwa przesiada się tam z autobusu na tramwaje.W dalszym ciągu oczekiwanie na tym przystanku przysparzać będzie więc sporo problemów. Szczególnie zimą, ponieważ pasażerowie mogą się tam schronić jedynie pod dwoma wiatami. A w godzinach szczytu czeka tam nawet kilkanaście razy więcej pasażerów.Władze Katowic, mimo że nie wycofują się z projektu, nie potrafią na razie podać konkretnej daty jego realizacji. Wszystko, jak zwykle, rozbija się o pieniądze. W czasie posiedzenia katowickiej Rady Miasta urzędnicy poinformowali, że to miasto nie może wziąć na swoje barki tak wielkiego ciężaru finansowego. Kosz budowy centrum przesiadkowego oszacowano na ok. 30 mln zł.Mysłowiczanie w dalszym ciągu będą musieli przesiadać się na tramwaj albo korzystać z autobusów nr 76 i 149 dojeżdżających do al. Korfantego w centrum stolicy województwa śląskiego.KPB  -  POLSKA Dziennik Zachodni

O Autorze

Dariusz Wójtowicz

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice