Prezydent Andrzej Duda w Mysłowicach! Spotkanie na Rynku.

16 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W najbliższy poniedziałek 20 maja prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Mysłowic na spotkanie z mieszkańcami. Około godziny 16:30 prezydent pojawi się na płycie mysłowickiego Rynku. Wcześniej Andrzej Duda spotka się z władzami miasta i złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą Powstańców Śląskich.

To historyczne wydarzenie w historii Mysłowic. Po raz pierwszy od 1989 roku nasze miasto odwiedzi urzędujący prezydent kraju. Andrzej Duda pojawi się w Mysłowicach około godziny 16:00. Najpierw spotka się z włodarzami miasta, a następnie z mieszkańcami na Rynku.

W czwartek 16 maja do Warszawy dojechał Pociąg do Śląska. W akcji promującej obchody setnej rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego udział wziął prezydent Mysłowic. Dariusz Wójtowicz spotkał się w Pałacu z Andrzejem Dudą. Do rewizyty dojdzie bardzo szybko.

- To dla nas ogromne wyróżnienie. Już w poniedziałek będziemy gościć w Mysłowicach prezydenta kraju. Ten rok jest dla nas wyjątkowy. Przypominamy całej Polsce, że to u nas zaczęło się pierwsze powstanie śląskie. Jesteśmy dumni z miasta i jego historii - mówi prezydent Wójtowicz.

Co zrobić aby spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą na Rynku w Mysłowicach? Ze względu na procedury bezpieczeństwa mieszkańcy chcący wziąć udział w spotkaniu muszą pojawić się na płycie Rynku na godzinę przed jego rozpoczęciem, czyli około 15:30. Czas do przybycia głowy państwa umilać będzie orkiestra górnicza oraz występ mysłowickich artystów działających przy Mysłowickim Ośrodku Kultury. Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą potrwa do godziny 17:45.

foto: Kancelaria Prezydenta RP

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice