Premier Morawiecki odwiedził harcerzy z Mysłowic

21 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Najważniejsze w harcerstwie są wartości, piękne wartości ”– powiedział premier podczas spotkania z harcerzami w Mysłowicach.

Szef rządu odwiedził harcerzy z Hufca ZHP Mysłowice im. „Bojowników o Polskość Śląska”. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 95-lecia powstania Hufca.

“Macie pięknego patrona - Bojowników o Polskość Śląską” – zwrócił się do mysłowickich harcerzy szef rządu. Jak podkreślił, ich walka o wolność w znaczący sposób zapisała się na kartach polskiej historii. 
Na zakończenie spotkania premier podziękował harcerzom, że kontynuują i rozwijają piękne harcerskie tradycje.

Mat. Kancelaria Premiera RP

Od kiedy zmieniły się władze miejskie w Mysłowicach, staliśmy się ważnym punktem na mapie Polski. W tym roku odwiedzili nasze miasto Prezydent RP Andrzej Duda, były Premier RP Jerzy Buzek, a dzisiaj odwiedzili nas obecny  Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz wielu parlamentarzystów z kraju i UE.

Wizyta premiera była też dobrą okazją do krótkiej rozmowy o trudnej finansowej sytuacji miasta. Mateusz Morawiecki zapowiedział swój udział 14 sierpnia podczas obchodów 100 lecia wybuchu I powstania śląskiego.

Wydarzenie miało miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej.

Materiał filmowy dostępny jest TUTAJ!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice